Son Haberler
Anasayfa / HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Memet Özkan

İzmir St. Joseph ortaokulu, İzmir Atatürk Lisesi ve 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü mezunudur.  1988 yılından bu yana Ege İhracatçı Birlikleri, Vestel Elektronik, Ege Endüstri, Vestelkom, Vestel Beyaz Eşya, Zorlu Linen, T-Systems Türkiye, IAS, EDAK, Eko Depar, Yensu, Nora Nakliyat, Çankaya Tıp Merkezi, Kocaer Hadde, Enka Enerji vb. işletmelerde üst düzey yöneticilikten danışmanlığa kadar değişik pozisyonlarda çalışmıştır.

İş yaşamı boyunca çok sayıda firmaya, Sanayi ve Ticaret odalarına, sanayici sivil toplum kuruluşlarına “Stratejik Yönetim ve Yeniden Yapılanma”, “ERP”, “CRM”, “İnsan Kaynakları ve Performans Yönetimi” “Satış, Pazarlama ve Marka Yönetimi”, “İnovasyon”, “E-İş ve E-Ticaret Yönetimi” ve “Tübitak ve AB projeleri” konularında danışmanlık ve eğitimler vermiş, projeler yürütmüştür. Halen kurucusu olduğu ÖZKAN YÖNETİM DANIŞMANLIK şirketi ile yönetim danışmanlık ve eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.

 

Başarılar ve ödüller

Türkiye’nin 2001 yılındaki ilk yönetim danışmanlık web sitesinin kurucusudur (www.danismend.com). KALDER’den “Sivil Toplum Kuruluşlarında Etkin Yönetim” konusunda mansiyon ödülü, İnsan kaynakları zirvesinde şirketiyle beraber “Performans Yönetimi” ödülü almıştır. TÜBİTAK’tan Ar-ge projesi, Kalkınma Ajansları İZKA VE GEKA’dan üretim modernizasyon projelerini kazanmış, Birleşmiş Milletler’in sektörel destek projesinin eğitmenliğini yapmıştır. Bunların yanısıra çok sayıda AB projesi yazmış, yürütmüş ve eğitimlerini vermiştir (Üreme Sağlığı, Okul Öncesi Eğitim, E-ticaret  vb.). İzmir Tv ve Ege Tv’de çok sayıda programa konuk yönetim danışmanı olarak katılmıştır.

 

Eğitimler

Özel şirketlerin yanısıra EBSO (Ege Bölgesi Sanayi Odası), Balıkesir Sanayi Odası, Afyon Ticaret ve Sanayi Odası, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, Torbalı Ticaret Odası, Aliağa Ticaret Odası, Eskişehir Sanayi Odası ve Kuşadası Ticaret odası’nda stratejik yönetim, iletişim yönetimi, insan kaynakları ve performans yönetimi, pazarlama ve marka yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi vd. konularda eğitimler vermektedir.

 

Sektörler ve danışmanlıklar

Elektronik, otomotiv, ilaç dağıtım, lojistik, tekstil – konfeksiyon, beyaz eşya, demir -çelik, cıvata, yazılım, gıda, su üretim ve dağıtım, sivil toplum kuruluşları, cam, mimarlık, reklam ve halkla ilişkiler, basın – yayın, mobilya, sağlık, enerji vd. sektörlerdeki kurumlara yönetim danışmanlık ve eğitim hizmetleri vermektedir.

 

Sivil Toplum Kuruluşları faaliyetleri

Türkiye Bilişim Derneği, KALDER, Proje Yönetim Derneği, Teknoloji Yönetim Derneği üyeliklerinde bulunmuştur. KESIAD, KOBIDER ve EBSO’da (Ege Bölgesi Sanayi Odası) danışman olarak, TSE Standart Dergisinde köşe yazarı, MPM’de (Milli Prodüktivite Merkezi) dış danışman olarak, Kalder Süreç Yönetimi Deneyim Paylaşım ekibinde ve Kalder MASS etkinliği tema ekibinde uzman olarak yer almıştır.

 

Yayınlar

1997′den bu yana çeşitli sektörel dergi ve gazetelerde makaleleri yayınlanmaktadır: BT/Haber, Human Resources, Evrim, Computer Life, Bilgisayar Gazetesi, Vizyon, Yeni Asır, Gözlem, Dünya, Food Sektör, Milliyet Business, Capital, TSE Standart vd. İzmir Makina Mühendisleri Odası tarafından 2004 yılında basılarak Endüstri Mühendisliği Bahar Konferansları sempozyumunda dağıtılan  “ERP-KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA” adlı bir kitapçığı bulunmaktadır.

 

NOT: Danışmanlık hizmeti verdiğimiz kuruluşların ismi rekabet gerekçesiyle gizli tutulmaktadır, lütfen referanslarımızı isteyin.

Scroll To Top