HAKKIMIZDA

Memet Özkan


İzmir St. Joseph, Atatürk Lisesi ve 9 Eylül Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümü mezunudur.  1988 yılından bu yana Ege İhracatçı Birlikleri, Vestel Elektronik, Ege Endüstri, Vestelkom, Vestel Beyaz Eşya, Zorlu Linen, T-Systems Türkiye, IAS, EDAK, Eko Depar, Yensu, Nora Nakliyat, Çankaya Tıp Merkezi, Kocaer Hadde, Enka Enerji vb. işletmelerde üst düzey yöneticilikten danışmanlığa kadar değişik pozisyonlarda çalışmıştır.


İş yaşamı boyunca çok sayıda firmaya, Sanayi ve Ticaret odalarına, sanayici sivil toplum kuruluşlarına “Stratejik Yönetim ve Yeniden Yapılanma”, “ERP”, “CRM”, “İnsan Kaynakları ve Performans Yönetimi” “Satış, Pazarlama ve Marka Yönetimi”, “İnovasyon”, “E-İş ve E-Ticaret Yönetimi” ve “Tübitak ve AB projeleri” konularında danışmanlık ve eğitimler vermiş, projeler yürütmüştür. Halen kurucusu olduğu ÖZKAN YÖNETİM DANIŞMANLIK şirketi ile yönetim danışmanlık ve eğitim faaliyetlerini sürdürmektedir.


Başarılar ve ödüller


Türkiye’nin 2001 yılındaki ilk yönetim danışmanlık web sitesinin kurucusudur (www.danismend.com). KALDER’den “Sivil Toplum Kuruluşlarında Etkin Yönetim” konusunda mansiyon ödülü, İnsan kaynakları zirvesinde şirketiyle beraber “Performans Yönetimi” ödülü almıştır. TÜBİTAK’tan Ar-ge projesi, Kalkınma Ajansları İZKA VE GEKA’dan üretim modernizasyon projelerini kazanmış, Birleşmiş Milletler’in sektörel destek projesinin eğitmenliğini yapmıştır. Bunların yanısıra çok sayıda AB projesi yazmış, yürütmüş ve eğitimlerini vermiştir (Üreme Sağlığı, Okul Öncesi Eğitim, E-ticaret  vb.). İzmir Tv ve Ege Tv’de çok sayıda programa konuk yönetim danışmanı olarak katılmıştır.


Eğitimler


2006 yılından bu yana özel şirketlerin yanısıra EBSO (Ege Bölgesi Sanayi Odası), Balıkesir Sanayi Odası, Afyon Ticaret ve Sanayi Odası, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, Torbalı Ticaret Odası, Aliağa Ticaret Odası, Eskişehir Sanayi Odası ve Kuşadası Ticaret Odası’nda stratejik yönetim, iletişim yönetimi, insan kaynakları ve performans yönetimi, pazarlama ve marka yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi vd. konularda verdiği eğitimlerle binlerce katılımcıya ulaşmıştır.


Yayınlar


1997 yılından bu yana çok sayıda basın organında yayınlanmış yüzlerce makalesi (BT/Haber, Human Resources, Evrim, Computer Life, Bilgisayar Gazetesi, Vizyon, Yeni Asır, Gözlem, Dünya, Food Sektör, Milliyet Business, Capital) ve İzmir Makina Mühendisleri Odası tarafından 2004 yılında basılarak Endüstri Mühendisliği Bahar Konferansları sempozyumunda dağıtılan  “ERP-KURUMSAL KAYNAK PLANLAMA” adlı bir kitapçığı bulunmaktadır. TSE Standart dergisinde 2006-2013 yıllarında sektörel yazılar yazmıştır.


Sivil Toplum Kuruluşları faaliyetleri


Türkiye Bilişim Derneği, KALDER, Proje Yönetim Derneği, Teknoloji Yönetim Derneği üyeliklerinde bulunmuştur. KESIAD, KOBIDER ve EBSO’da (Ege Bölgesi Sanayi Odası) danışman olarak, TSE Standart Dergisinde köşe yazarı, MPM’de (Milli Prodüktivite Merkezi) dış danışman olarak, Kalder Süreç Yönetimi Deneyim Paylaşım ekibinde ve Kalder MASS etkinliği tema ekibinde uzman olarak yer almıştır. 


NOT: Danışmanlık hizmeti verdiğimiz kuruluşların ismi rekabet gerekçesiyle gizli tutulmaktadır, lütfen referanslarımızı isteyin.